MEN 35+

MEN 35+

Hall No. Team A vs Team B Result Time Day/Date Group/Place:
Novigrad 1 Masters Porto : RK Studenski Grad 10:6 (5:1) 8:30 Friday, 10 June Group A
Novigrad 2 Veterans San Quirze : HK Ogre 15:16 (7:8) 9:00 Friday, 10 June Group A
Novigrad 7 Russia : Ljubljana 7:2 (5:1) 9:30 Friday, 10 June Group B
Novigrad 8 HKKH Hana : Tornado 11:13 (7:6) 10:00 Friday, 10 June Group B
Novigrad 3 HK Ogre : Masters Porto 12:10 (6:6) 10:30 Friday, 10 June Group A
Novigrad 4 RK Studenski Grad : Veterans San Quirze 7:8 (5:3) 11:00 Friday, 10 June Group A
Novigrad 9 Tornado : Russia 7:9 (4:5) 11:30 Friday, 10 June Group B
Novigrad 10 Ljubljana : HKKH Hana 12:12 (4:5) 12:00 Friday, 10 June Group B
Novigrad 5 Masters Porto : Veterans San Quirze   10:10 (6:4) 12:30 Friday, 10 June Group A
Novigrad 6 RK Studenski Grad : HK Ogre   10:8 (3:4) 13:00 Friday, 10 June Group A
Novigrad 11 Russia : HKKH Hana   10:8 (2:4) 13:30 Friday, 10 June Group B
Novigrad 12 Ljubljana : Tornado   12:10 (5:6) 14:00 Friday, 10 June Group B
Novigrad 13 Strojar Malacky : Brno   13:9 (5:3) 14:30 Friday, 10 June Group C
Novigrad 14 FIF : Team Niederösterreich   11:11 (5:5) 15:00 Friday, 10 June Group C
Novigrad 19 Kolding IF : RK Velika Nedelja Old Bulls   8:9 (3:4) 15:30 Friday, 10 June Group D
Novigrad 20 SC Legion XXI : All Istria Team   9:12 (4.7) 16:00 Friday, 10 June Group D
Novigrad 15 Team Niederösterreich : Strojar Malacky   6:11 (3:5) 16:30 Friday, 10 June Group C
Novigrad 16 Brno : FIF   11:14 (5:6) 17:00 Friday, 10 June Group C
Novigrad 21 All Istria Team : Kolding IF   6:8 (3:6) 17:30 Friday, 10 June Group D
Novigrad 22 RK Velika Nedelja Old Bulls : SC Legion XXI   10:6 (5:2) 18:00 Friday, 10 June Group D
Novigrad 17 Strojar Malacky : FIF   9:13 (5:6) 18:30 Friday, 10 June Group C
Novigrad 18 Brno : Team Niederösterreich   11:3 (4:1) 19:00 Friday, 10 June Group C
Novigrad 23 Kolding IF : SC Legion XXI   9:10 (6:4) 19:30 Friday, 10 June Group D
Novigrad 24 RK Velika Nedelja Old Bulls : All Istria Team   15:10 (5:3) 20:00 Friday, 10 June Group D
Novigrad 25 HKKH Hana Veterans San Quirze   13:13 (5:5) 8:30 Saturday, 11 June Group III
Novigrad 26 Tornado RK Studenski Grad   12:8 (6:7) 9:00 Saturday, 11 June Group III
Novigrad 29 SC Legion XXI Brno   9:7 (3:4) 9:30 Saturday, 11 June Group IV
Novigrad 30 Kolding IF Team Niederösterreich   9:7 (5:3) 10:00 Saturday, 11 June Group IV
Novigrad 27 RK Studenski Grad HKKH Hana   10:9 (3:5) 10:30 Saturday, 11 June Group III
Novigrad 28 Veterans San Quirze Tornado   11:11 (8:8) 11:00 Saturday, 11 June Group III
Novigrad 31 Team Niederösterreich SC Legion XXI   6:12 (2:5) 11:30 Saturday, 11 June Group IV
Novigrad 32 Brno Kolding IF   10:10 (7:4) 12:00 Saturday, 11 June Group IV
Novigrad 33 Ljubljana HK Ogre   14:8 (6:9) 12:30 Saturday, 11 June Group I
Novigrad 34 Russia Masters Porto   14:9 (8:4) 13:00 Saturday, 11 June Group I
Novigrad 37 All Istria Team FIF   14:7 (8:4) 13:30 Saturday, 11 June Group II
Novigrad 38 RK Velika Nedelja Old Bulls Strojar Malacky   11:9 (5:4) 14:00 Saturday, 11 June Group II
Novigrad 35 Masters Porto Ljubljana   7:12 (4:5) 14:30 Saturday, 11 June Group I
Novigrad 36 HK Ogre Russia  5:13 (2:6) 15:00 Saturday, 11 June Group I
Novigrad 39 Strojar Malacky All Istria Team   10:7 (6:3) 15:30 Saturday, 11 June Group II
Novigrad 40 FIF RK Velika Nedelja Old Bulls   8:14 (5:9) 16:00 Saturday, 11 June Group II
Novigrad

Place 15/16

41 HKKH Hana CZE Team Niederösterreich   14:10 (5:6) 16:30 Saturday, 11 June Place 15/16
Novigrad

Place 13/14

42 RK Studenski Grad Kolding IF   12:7 (6:2) 17:00 Saturday, 11 June Place 13/14
Novigrad

Place 11/12

43 Veterans San Quirze ESP Brno   14:9 (6:4) 17:30 Saturday, 11 June Place 11/12
Novigrad 47 Russia All Istria Team   13:6 (5:2) 18:00 Saturday, 11 June Semifinal 1
Novigrad 48 RK Velika Nedelja Old Bulls Ljubljana   13:8 (6:2) 18:30 Saturday, 11 June Semifinal 2
Novigrad

Place 7/8

45 Masters Porto FIF   11:9 (3:5) 19:00 Saturday, 11 June Place 7/8
Novigrad

Place 5/6

46 HK Ogre Strojar Malacky   8:10 (5:4) 19:30 Saturday, 11 June Place 5/6
Novigrad

Place 9/10

44  Tornado SC Legion XXI   16:9 (9:1) 20:00 Saturday, 11 June Place 9/10
Novigrad

Place 3/4

49 All Istria Team Ljubljana   9:8 (5:6) 20:30 Saturday, 11 June Place 3/4
Veli Jože

Final

50 Russia RK Velika Nedelja Old Bulls  18:10 (8:4) 13:00 Sunday, 12 June Final

 

FINAL PLACEMENT:

1.Russia

2.RK Velika Nedelja Old Bulls

3. All Istria Team

4. Ljubljana

5. Strojar Malacky

6. HC Ogre

7. Masters Porto

8. FIF

9. Tornado

10. SC Legion XXI

11. Veterans San Quirze

12. Brno

13. RK Studentski grad

14. Kolding IF

15. HKKH Hana

16. Team Niederösterreich

 

 

Best Goalkeeper

Team: RUSSIA No: 16 Name: IGOR LEVSHKIN

MVP

Team: RUSSIA No: 77 Name: VITALII IVANOV